Sposób na elektryzujące się włosy 0
Sposób na elektryzujące się włosy

Sposób na elektryzujące się włosy

Zima może negatywnie wpłynąć na kondycję naszych włosów nie tylko przez niską temperaturę, ale również przez niekorzystne warunki atmosferyczne oraz wszelkiego rodzaju czapki czy szaliki. Jednak największym problemem są duże zmiany temperatur, kiedy to z ciepłego, ogrzanego pomieszczenia wychodzimy na wielki mróz, wtedy nasze włosy dostają szoku przez co często robią się matowe, porowate i kruszące a w rezultacie zaczynają się elektryzować. Jak zapobiegać przesuszaniu się włosów wyjaśnia Piotr Rawicz Mikułowski, edukator marki Alterna.

 

Czego warto unikać?

 

Największą krzywdą jaką możemy zrobić włosom jest wyjście na mróz z mokrą głową lub niedosuszonymi włosami. Woda we włosie wtedy zamarza zwiększając swoją objętość co powoduje rozsadzanie struktury włosa jego zniszczenie i kruszenie się.  Pamiętajcie, aby nigdy tego nie robić i szczególnie w czasie zimy dokładnie dosuszać pasma włosów.

 

Jak zapobiegać elektryzowaniu się włosów?

 

Podczas zimy nie powinniśmy zapominać o właściwym wzmocnieniu włosów, czyli nakładaniu odżywki oraz maski.  Dobrym sposobem będzie niespłukiwanie odżywki w 100% a zostawianie delikatnej ilości na środkach i końcach. To pomoże zabezpieczyć włosy przed niekorzystnym działaniem niskich temperatur. Warto również używać lekkich odżywek bez spłukiwania.  Do tego celu świetnie sprawdzi się kuracja Kevin Murphy Leave-In Repair lub odżywka Miracle Hair Treatment od Eleven Australia. Są to kosmetyki, które nie tylko zabezpieczają przed temperaturą, ale także utrzymują wilgoć wewnątrz włosa i zabezpieczają warstwę hydrolipidową przed oddawaniem i przyjmowaniem wilgoci z zewnątrz.

 

Dobrym rozwiązaniem będzie również użycie produktów wygładzających w postaci kremów, które otulając wewnętrzną strukturę włosa tworzą barierę zabezpieczającą przed zmianą temperatury. W tym celu warto użyć kosmetyków takich jak krem CC od Alterny bądź maska Smooth Again Masque od Kevin Murphy. Nie możemy zapomnieć, że włosy zawsze warto trzymać pod czapką na wysokich mrozach, gdyż naturalna temperatura głowy zabezpieczy ja przed chłodem.

 

Aby zabezpieczyć włosy i wzmocnić je przed zimą warto wykonać zabieg regenerujący w salonie fryzjerskim. Świetnie sprawdzi się zabieg wykonany przy użyciu ampułek Kevin Murphy, dopasowanych do rodzaju i potrzeb włosów, odbudowa proteinowa od Guy Tang’a czy rekonstrukcja włosów Olaplex. Skoncentrowane składniki zawarte w kosmetykach sprawią, że struktura włosa będzie bardziej odporna na zniszczenia. Po zabiegu wykonanym w salonie do podtrzymania efektu warto włączyć dedykowaną pielęgnację domową Olaplex. Produkty Olaplex, jako jedyne dostępne na rynku zawierają specjalnie opatentowany składnik, który wnika w głąb włosa, naprawiając i replikując zerwane mostki dwusiarczkowe znajdujące się w ich wnętrzu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl