Fakty i Mity o pielęgnacji włosów 0
Fakty i Mity o pielęgnacji włosów

Fakty i Mity o pielęgnacji włosów

Pielęgnacja włosów jest nieustannie rozwijającą dziedziną, po którą sięgają nie tylko profesjonaliści ale i też coraz częściej przeciętny zjadacz chleba odczuwa chęć świadomej pielęgnacji włosów. Wraz z coraz  większą świadomością pojawiają się też własne wnioski na temat stosowanych metod, a co za tym idzie -rośnie pole do popisu dla powstających MITÓW pomiędzy FAKTAMI.

 

Zaczynając od faktów pierwsze co wpadło mi do głowy to: ,,Czy częste mycie/odżywianie włosów tym samym kosmetykiem spowoduje, że moje włosy przyzwyczają się do niego?,,

Ten fakt nie jest bez przyczyny jako jeden z pierwszych, ponieważ dobór kosmetyków jest bardzo ważny i kluczowy aby sięgać po te które odpowiednie będą  na aktualną problematykę bądź podtrzymają aktualny dobry stan. Jednostajność w wyborze może skutkować dociążeniem włosów, zmniejszeniem objętości, a co za tym idzie szybszym przetłuszczaniu się włosów.

 

Nasze klientki często również pytają ,,Czy dieta/stres wpływają na stan włosów?,,

Otóż nagłe zmiany/wydarzenia w naszym życiu o mocnym nasileniu stresu bądź też nagła zmiana diety powoduje zachwianie stabilności organizmu co też wpływa negatywnie na nasze włosy i to jest fakt.

 

Patrząc na mity często poruszane są kwestie częstotliwości mycia, suszenia, używania kosmetyków które najczęściej dotyczą częstotliwości używania bądź wykonywania danej czynności. Przyjrzyjmy się mitowi zbyt częstego mycia włosów, a przy okazji rozwiejemy wątpliwości na kilka innych.

To jak często myjemy włosy w żadnym stopniu nie wpływa negatywnie na stan naszych włosów! To jak często wykonujemy ten rytuał zależy od nas samych kiedy nasze włosy wymagają odświeżenia bądź ich struktura tego wymaga. Niesamowicie istotne jest to jaki produkt pielęgnacyjny dobierzemy do częstszej pielęgnacji. Bardzo często uważana jest nadmierna pielęgnacja jako przyczyna złego stanu włosów.

 

Jednak składa się to na wiele czynników:

  • Czy mamy odpowiednio dobrany produkt
  • Czy pielęgnacja jest odpowiednio dopasowana do struktury włosa, Czego używamy do rozczesania włosów
  • Jak często używamy produktów termicznych (suszarka, lokówka, prostownica)/termoaktywnych
  • Czy używamy produktów do stylizacji
  • Jakich kosmetyków używamy i czy są one dobrze dobrane

 

,,Kosmetyki które naprawią zniszczone końcówki,, -  brutalna prawda jest taka, że bardzo często nasza nieświadomość na temat produktu daje nam efekt placebo na włosy. Tak naprawdę większość produktów drogeryjnych, które reklamują się hasłem ,,gładkie końce od pierwszego  użycia,, są wielką pułapką dla naszych włosów i najczęściej też portfela ;)

Składniki zawarte w tych produktach są bardzo często nastawione na efekt, a nie rzeczywistą regenerację bądź rekonstrukcję włosa. Tak naprawdę jedynie profesjonalne kosmetyki posiadające certyfikaty i opatentowane działanie przyjdą nam z pomocą, dlatego też warto udać się  do profesjonalisty i wybrać produkty odpowiednie dla naszych włosów.

Poruszone zostały fakty i mity o pielęgnacji włosów, które powinny skłonić nas do coraz  większej świadomości jak dbać prawidłowo o włosy a już przede wszystkim o dobór dobrej jakości kosmetyków.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl