szukaj w sklepie...
Nie-zapominajka, Nie zapomnij o zdrowiu ! 0
Nie-zapominajka, Nie zapomnij o zdrowiu !

K18 i Kwiat Kobiecości razem dla kobiet. Wspólnie chcemy szerzyć rolę profilaktyki raka szyjki macicy i uświadomić kobietom, jak ważne dla nich są regularne badania ginekologiczne. Nie - zapominajka to także wsparcie finansowe. Po raz kolejny część dochodu z kwietniowej sprzedaży produktów w Hair2Go zostanie przekazana Fundacji Kwiat Kobiecości.

Rak szyjki macicy jest piątym najczęściej rozpoznawanym nowotworem w Europie. W Polsce w samym 2020 roku odnotowano 3862 przypadki zachorowania na raka szyjki macicy, z czego co druga z nich zmarła. A przecież jest to nowotwór, który można łatwo rozpoznać we wczesnym stadium i skutecznie leczyć. 

Cytologia - Raz do roku

Raka szyjki macicy wykrywa się dzięki cytologii. Regularnie wykonywanie tego badania może uratować zdrowie, a nawet życie, dlatego K18 wesprze Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości, która towarzyszy i pomaga Kobietom walczącym z rakiem szyjki macicy! Skoro dbamy o siebie ,,na zewnątrz" i chcemy być piękne, to tak samo powinnyśmy pamiętać o swoim zdrowiu i o tym, żeby raz do roku wykonać cytologię, która wcześnie wykonana może uratować nam życie.

Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości jest inicjatywą Idy Karpińskiej i kobiet, które tak jak ona walczyły i wygrały walkę z rakiem szyjki macicy. Wszystko się zaczęło gdy Ida Karpińska - prezeska i założycielka Kwiatu Kobiecości - dowiedziała się że choruje na RSM... W 2003 roku wygrała walkę z rakiem szyjki macicy, 3 lata później powołała do życia Kwiat Kobiecości, ponieważ sama doświadczyła braku informacji i lęku o własne życie. Dzisiaj Organizacja ma swoje kwiatowe emisariuszki w całej Polsce, prowadzi wiele akcji edukacyjnych oraz kampanii społecznych.

Fot. Ida Karpińska - Prezeska Organizacji Kwiat Kobiecości

,,Profilaktyka powinna stać się absolutną normą w naszym społeczeństwie i być szeroko promowana, aby zwiększyć świadomość zdrowotną kobiet. Niestety połowa kobiet w Polsce, u których rozpoznano raka szyjki macicy nigdy nie robiła badania cytologicznego, które może uratować nam życie! Nie bójmy się badać. Nie wstydźmy się badać. Profilaktyka i dbanie o swoje zdrowie, to najlepsze co możemy zrobić dla siebie i swoich bliskich "- mówi Ida Karpińska.

K18 będzie szerzyć świadomość zdrowotną wśród kobiet, wspierając w ten sposób walkę z rakiem szyjki macicy. Przez cały miesiąc na swoich profilach społecznościowych będziemy edukować oraz przedstawiać historie kobiet, które wygrały z chorobą. Wszystko po to by nagłośnić problem profilaktyki i diagnostyki raka, edukować i wspierać kobiety. Dodatkowo w kampanię będą zaangażowani eksperci : Ida Karpińska, dr Tadeusz Oleszczuk, Katarzyna Białous oraz influencerzy, którzy będą udzielali porad oraz będą dzielić się swoim doświadczeniem.

Fot. Marka K18 wspiera inicjatywę Kwiatu Kobiecości

Komentarze do wpisu (0)

Bestsellery
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl