szukaj w sklepie...
Skuteczne metody na kręcenie włosów 0
Skuteczne metody na kręcenie włosów

Dobry i trwały skręt włosów, który długo się utrzymuje, jest elastyczny i nie spuszony to kombinacja techniki, narzędzi, urządzeń i odpowiednich produktów. Przy odpowiednim połączeniu tych wszystkich rzeczy można cieszyć się pięknie kręconymi włosami.

Zacznijmy najpierw od tego z jakimi do czynienia mamy włosami, czy są one naturalnie kręcone czy proste. Czy są sztywne i oporne na stylizację czy podatne i łatwo odkształcalne.

Jeżeli Twoje włosy są włosami naturalnie kręconymi a chcesz podkreślić ich teksturę i wydobyć z nich jeszcze ładniejszy skręt, ważne będzie by do mycia użyć linii nawilżającej, gdyż takie włosy z natury są odwodnione i brakuje im nawilżenia. Świetnie sprawdzi się do tego linia Hydrate.Me od Kevin Murphy  której skład wchodzi szampon, odżywka, maska, kuracja nawilżająca bez spłukiwania oraz odżywka bez spłukiwania pomagająca rozczesać odwodnione włosy. Po odpowiednim ich przygotowaniu czyli umyciu i odżywieniu ważny jest produkt do stylizacji, który trzeba zaaplikować/wgnieść w wilgotne włosy. W zależności od tego jak mocno mają być utrwalone oraz od tego czy mają być miękkie w dotyku czy już lekko usztywnione i utrwalone może to być jeden z produktów dedykowany włosom kręconym: Easy.Rider, Killer.Curls, Killer.Waves, Motion.Lotion. Następnie idealnie byłoby takie włosy pozostawić do samoistnego wyschnięcia, natomiast jeżeli nie macie aż tyle czasu można wspomóc się suszarką, ale koniecznie z nakładką, z dyfuzorem, który spowoduje że loki wyschną ale zostaną na swoim miejscu. Ostatnim produktem którego możecie użyć to albo sucha odżywka w sprayu Young.Again.Dry.Conditioner jeżeli chcecie by Wasze włosy były miękkie, elastyczne i błyszczące, lub spray Touchable, który również je nabłyszczy a zarazem utrwali skręt.

Kevin Murphy Killer Curls - krem do stylizacji włosów kręconych

Fot. Kevin Murphy Killer Curls - krem do stylizacji włosów kręconych

 

No dobrze, te szczęściary, które mają naturalnie kręcone  włosy już wiedzą co robić, ale co z całą resztą włosów, które naturalnie kręcone nie są?

Jeżeli nie masz kręconych włosów, a bardzo chciałabyś być ich posiadaczką, możesz to zrobić na dwa sposoby, na mokro lub na sucho. Wszystko zależy od tego ile masz na to czasu i jak trwały ma być efekt.  

Jeżeli chodzi o pierwszy sposób stylizacji, to standardowo po umyciu włosów szamponem i nałożeniu i spłukaniu odżywki i nałożeniu produktu pomagającego skręcić się włosom jak Motion.Lotion lub Hair.Resort.Lotion przystępujemy do ich stylizacji, można to zrobić na kilka sposobów:

- przy użyciu siatki Texture.Net, w którą wkładamy wszystkie włosy i suszymy włosy przy użyciu suszarki aż będą całkowicie suche, zdejmujemy siatkę i przy użyciu jeszcze jednej porcji Hair Resort.Lotion lub jego delikatniejszym odpowiednikiem Hair.Resort.Spray formujemy powstałe loki.

-po zaaplikowaniu ww produktów nawinąć włosy na wałki KM.Curlers w zależności od tego jaki finalnie ma być ich skręt, przy większych lokach sprawdzą się te w rozmiarze Large a przy mniejszych lokach bardziej te w rozmiarze Medium, można je również se sobą pomieszać, dla bardziej zwariowanego efektu. A następnie, najbardziej czasochłonny proces – trzeba je dokładnie wysuszyć, im bardziej suche włosy, tym bardziej trwały ich skręt, dlatego pośpiech niewiele tu wniesie.

Drugi sposób, w mojej ocenie przynosi najlepsze efekty, a nie jest tak czasochłonny jak ten pierwszy. Standardowo, po umyciu i odżywieniu włosów przy pomocy szamponu i odżywki lub/i maski należy wysuszyć włosy z użyciem dość dużej ilości produktu do stylizacji:

-Anti.Gravity jeżeli potrzebujesz większej objętości i masz dość śliskie i trudne włosy do stylizacji.

-Body.Builder jeżeli masz sztywne i suche włosy, które potrzebują elastyczności i efektu pogrubienia.

-Ever.Bounce jeżeli umiesz modelować włosy, to świetna baza pod loki, ale tylko wtedy jeżeli z użyciem tego produktu wymodelujesz włosy przy użyciu szczotki i suszarki

-Hair.Resort.Spray jeżeli żadna z Twoich stylizacji nie utrzymuje się dłużej niż 5 min

Zestaw do tworzenia loków i fal

Fot. Zestaw ułatwiający tworzenie loków i fal

 

Jeżeli włosy są już całkowicie wysuszone z produktem do stylizacji, czas włączyć lokówkę i zacząć tworzenie loków na głowie. Im cieńsza średnica lokówki tym loki będą drobniejsze i zrobi się duża objętość na głowie, im grubsza lokówka, uzyskacie efekt fal, włosów gładszych przy nasadzie a skręcających się od linii kości policzkowych. Można użyć też lokówki stożkowej, ale z nią samemu trzeba uważać żeby końcówki nie były bardziej skręcone niż te włosy przy nasadzie. Im dłuższy kontakt ma lokówka z nagrzewanym pasmem włosów, tym skręt będzie większy i trwalszy. Po skręceniu włosów na lokówce, przychodzi najważniejszy czas czyli stygnięcie włosów. I tu, im bardziej wystygną włosy, tym stylizacja będzie trwalsza. Tu z pomocą również przychodzą wałki od Kevin.Murphy. Po zawinięciu włosów na lokówce nawiń pasmo na wałek i pozostaw na nim do wystygnięcia, wtedy skręt będzie najbardziej trwały. Tu pomoże cierpliwość, im bardziej włosy wystygną tym skręt będzie trwalszy. Po zdjęciu wałków z głowy czas na ostatni etap. Nie może się rozpocząć bez lakieru Session.Spray, jest to wyjątkowy lakier do włosów z polimerami pamięci, który „zapamiętuje” skręt włosów. Po spryskaniu każdego pasma przy pomocy Session.Spray, odczekaj ok 1-5min aż przestanie być mokry i przy użyciu grzebienia do loków np. Texture.Comb wyczesuj każde z pasm, tu im więcej czesania tym loki będą bardziej elastyczne. Po wyczesaniu wszystkich włosów czas na kolejną porcję Session.Spray i powtórzenie czynności. W taki sposób wykonana stylizacja gwarantuje Wam długotrwały efekt na głowie. Przy bardzo wilgotnej pogodzie można na sam koniec zabezpieczyć włosy warstwą lakieru Session.Spray.Flex, który jest swego rodzaju filtrem dla wilgotności, a im większa wilgotność tym mniejsza trwałość loków na głowie.

Zestaw do tworzenia hollywoodzkich fal

Fot. Zestaw dodający objętości i ułatwiający tworzenie fal

 

Komentarze do wpisu (0)

Bestsellery
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl